Napsali o nás

Mikulášská nadílka – Kladenské listy

Organizace nevidomých v Kladně uspořádala pro své členy Mikulášskou zábavu

Pondělí, 5. Prosinec 2016 07:00

V sobotu proběhla v salonku restaurace Rock´N´Roll na Sítné již tradiční Mikulášská zábava, kterou pořádala pro své členy kladenská pobočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých.

Organizace nevidomých v Kladně uspořádala pro své členy Mikulášskou zábavu (Foto: Ivana Macounová)

K poslechu všem účastníkům, kterých bylo kolem padesáti, zahrála kladenská country kapela Bettyband a samozřejmě nechyběl ani Mikuláš s andělem a čertem. „Mikulášská zábava je předposlední akcí roku. Členové a jejich doprovod dostávají mikulášskou nadílku, nechybí ani tombola a samozřejmě zábava a tanec,“ sdělil Kladenským listům předseda kladenské pobočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých Miloš Burda.

Zábavy se zúčastnilo kolem padesáti členů, kteří si, díky sponzorům, odnesli domů ovoce, drogerii a sladkosti, které jim, samozřejmě, předal svatý Mikuláš. „Nejstaršímu účastníkovi, Viktoru Sedlářovi, je 87 let a je zakládajícím členem organizace, která letos oslavila 30 let trvání,“ prozradil Miloš Burda.

Organizace nevidomých pořádá pro své členy každý měsíc dvě až tři akce. Pětkrát do roka se v hotelu Kladno koná oblastní shromáždění, na které jsou pravidelně zváni hosté z veřejného života. „Jednou za rok zveme také pana primátora, protože si myslím, že mu máme co povědět o svých problémech a o tom, co by město mohlo vůči nám zlepšit. Tato besídka i další činnost naší pobočky se uskutečňuje díky podpoře sponzorů a to především Magistrátu města Kladna, který nám poskytuje pravidelné dotace na provoz i ostatní činnost. Samozřejmě děkujeme také veřejnosti a to za pomoc, kterou nám prokazují. Všem přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok,“vzkazuje za všechny členy Miloš Burda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *