Napsali o nás

Kladenské sdružení pro nevidomé a slabozraké má nové vedení

Během soboty se v Hotelu Kladno na Sítné uskutečnilo slavnostní shromáždění Sdružené organizace nevidomých a slabozrakých, v rámci kterého proběhlo hlasování, jež rozhodlo, kdo bude během následujícího čtyřletého období působit v desetičlenném výboru organizace. V čele sdružení i nadále zůstane Miloš Budra, dosavadní předseda SONS.

Shromáždění volbou sedmi zástupců do oblastní rady a tří do revizní komise pro Kladno a okolí se uskutečnilo u příležitosti Mezinárodního dne nevidomých a slabozrakých, který připadá na 13. listopadu a který má i v České republice svou letitou tradici. Informoval o tom Kladenský deník.

Kladenské SONS sdružuje v současné době na 88 svých členů, což představuje necelé jedno procento z celorepublikového počtu přihlášených do této organizace. Ve skutečnosti je však zrakově postižených a nevidomých u nás mnohem více, přibližně kolem 300 tisíc.

Sobotního hlasování se zúčastnilo přibližně padesát členů, lidí nejen handicapovaných, ale i jejich blízcí či příbuzní, jež v kladenském SONS působí a podílí se na chodu tohoto sdružení.

Do čela výboru byl znovuzvolen předseda Miloš Burda, který je mj. i zakladatelem kladenské pobočky SONS. Sdružení zaštiťuje především různé služby, odborné poradenství, pomoc a výuku zrakově postižených lidí, poskytuje širokou nabídku různých aktivit a pomáhá se začleněním těchto lidí do společnosti s tím, aby mohli vést plnohodnotný a kvalitní život.

Autor: Kamila Řebíčková

Zdroj: https://kladenskelisty.cz/2262/kladenske-sdruzeni-pro-nevidome-a-slabozrake-volilo-do-sveho-cela-nove-predstavitele/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *