Napsali o nás

Koupí bílé pastelky pomůžete nevidomým

Celostátní sbírka proběhne i v Kladně

Ačkoli ztráta nebo vážné poškození zraku znamená v životě velkou změnu, život tím nekončí. To se takto postiženým lidem snaží ukázat Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, která pořádá sbírku pod názvem Bílá pastelka. Právě bílé pastelky zaplaví Kladno ve středu 11. října.

„S bílou pastelkou, symbolem celonárodní sbírky nevidomých pro nevidomé, se letos setkáváme již po osmnácté. Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky (SONS) sděluje veřejnosti prostřednictvím bílé pastelky, že slepí lidé nežijí ve tmě – bílá pastelka sice na bílý papír nic moc nenapíše, ale barva zůstává optimistická, nestraší temnotou a beznadějí,“ popisuje viceprezident organizace Rudolf Volejník.

Bílé pastelky letos zaplaví i Kladno, a to ve středu 11. října. Do ulic s kasičkami a v tričkách s emblémem Bílé pastelky vyrazí po celé republice tisíce dobrovolníků. Středoškolští studenti budou chodit po dvojicích, řádně označení. Za minimální příspěvek 30 korun nabídnou zájemcům bílou pastelku a záložku ve formě pastelky s kalendářem na rok 2018.

Organizace SONS poskytuje informace, rady a zácvik. Odstraňuje bariéry, hledá a dává lidem zaměstnání, cvičí vodící psy. Zkrátka učí žít bez zraku po celém území republiky všechny, kdo to potřebují. „Všechny služby a činnosti zde nelze vyjmenovat. Podrobněji se o nás každý může dočíst v našich výročních zprávách na odkazu www.sons.cz/dokumenty. Zde se přesvědčí, že stojí za to naši sbírku skromným příspěvkem podpořit,“ vzkazuje přes Kladenské listy Volejník.

 Autor: (jk)

Zdroj: https://kladenskelisty.cz/153244/koupi-bile-pastelky-pomuzete-nevidomym-celostatni-sbirka-probehne-i-kladne/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *