Napsali o nás

Mikulášská nadílka – Kladenské listy

Organizace nevidomých v Kladně uspořádala pro své členy Mikulášskou nadílku

Pondělí, 7. Prosinec 2015 00:41

 

V pátek proběhla v salonku restaurace Rock´N´Roll na Sítné Mikulášská nadílka, kterou pořádala pro své členy organizace nevidomých.

mikulas-big
Organizace nevidomých v Kladně uspořádala pro své členy Mikulášskou nadílku (Foto: KL)

K poslechu všem účastníkům, kterých bylo kolem padesáti, zahrála kladenská country kapela Bettyband a samozřejmě nechyběl ani Mikuláš. „Mikulášská nadílka se stala naší tradiční akcí na závěr roku, kdy již máme zhodnocenu celoroční činnost. Ještě nás čeká posezení při zpěvu a ochutnávání vánočního cukroví,“ sdělil Kladenským listům předseda oblastní pobočky nevidomých a slabozrakých Miloš Burda.

Kladenská pobočka je jednou z mála v republice, kde nemají problém s náborem nových, mladých členů. „Je to proto, že jim máme skutečně co nabídnout,“ říká Miloš Burda. „Každý měsíc zařazujeme sportovní činnosti, jako například bowling, šipky, laserovou střelbu, turistiku nebo plavání. Pořádáme také různé besedy nebo třeba tréninky paměti a to vše lidi oslovuje,“ dodal Miloš Burda.

O mikulášskou nadílku se postarali sponzoři, kteří věnovali sladkosti, ovoce i například kosmetiku. „Tato besídka i další činnost naší pobočky se uskutečňuje díky podpoře sponzorů a to především Magistrátu města Kladna, který nám poskytuje pravidelné dotace na provoz i ostatní činnost,“ uvedla jednatelka organizace Ivana Macounová. „Snažíme se najít pro nás vyhovující prostor a v této restauraci jsme letos poprvé. Je to trochu složitější, jelikož většina restaurací nemá oddělený prostor. Tady jsme zatím spokojení,“ dodala.

Členové organizace nevidomých a slabozrakých mají vzkaz i pro veřejnost: „Chceme všem poděkovat za pomoc, kterou nám prokazují, například na přechodech pro chodce. Tuto pomoc vítáme a všem přejeme krásné vánoce a šťastný nový rok,“ za všechny vzkazují Miloš Burda a Ivana Macounová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *