Napsali o nás

Den nevidomých – Kladenské listy

V Kladně proběhlo slavnostní shromáždění zrakové postižených

Úterý, 17. Listopad 2015 00:12

V sobotu se konalo v hotelu Kladno slavnostní shromáždění zrakově postižených, které pořádala kladenská pobočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých.

Členy tohoto sdružení jsou zrakově postižení občané, jejich rodinní příslušníci a přátelé, především z kladenského okresu. V Kladně mají momentálně 86 členů. Hlavním sponzorem je Magistrát města Kladna, který svými dotacemi umožňuje pokrytí nákladů nejen na provoz sekretariátu odbočky, ale také na zájmové činnosti jako jsou například permanentky do divadla nebo do aquaparku.

Na to, za jakým účelem byla kladenská odbočka zřízena a co svým členům nabízí, Kladenským listům odpovídala jednatelka Ivana Macounová. „Poskytujeme poradenství a další služby a především organizujeme volnočasové aktivity, kterými jsou různé kulturní akce, přednášky, besedy, ale například také simulovaná střelba. Tím, že organizujeme rekondiční pobyty a výlety, se snažíme celkově o to, aby se handicapovaní občané začlenili do běžné společnosti a zároveň měli možnost setkávat se s lidmi, ať již s podobným nebo odlišným handicapem a předávat si tak své zkušenosti. Pravidelně nás navštěvuje například oční lékař, pracovníci odboru sociálních věcí, Magistrátu a podobných zařízení.“

V tomto roce si členové odbočky byli například zahrát bowling, absolvovali přednášku o horkovzdušných balonech, trénink paměti, měli možnost navštívit horní komoru parlamentu – Senátu, zorganizovali tradiční jarní turnaj ve zvukové střelbě nebo se vydali na výlet na hrad Křivoklát. Užili si víkendový pobyt na Ranči Piano v Mladé Boleslavi nebo navštívili Vodní park Čabárnu či Botanickou zahradu v Praze. V červenci proběhl rekondiční pobyt v Hotelu Štikov u Nové Paky. Nyní se již všichni těší na vánoční atmosféru a na chystanou mikulášskou besídku.

„Těší nás, že jsme v uplynulém roce přijali několik nových členů. Chtěli bychom zaujmout také mladší generaci zrakově postižených a mít takové členy, kteří se budou s chutí účastnit našich aktivit, ať už oficiálních nebo se jen tak sejdou s přáteli. Doufáme, že se nám to bude dařit i v příštím roce. Pokud má někdo zájem, ať neváhá a přijde mezi nás. Naším cílem je vytvořit lepší a příjemnější svět handicapovaných občanů,“ vzkazuje Ivana Macounová.

Autor: Mediální agentura Kladno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *