Akce

Setkání se spisovatelkou Slávkou Kopeckou

Další akcí, kterou kladenská odbočka SONS v minulých letech měla, bylo setkání se spisovatelkou a nakladatelkou Slávkou Kopeckou. Využili jsme příležitosti si pozvat tuto výjimečnou dámu, abychom se dozvěděli i něco tom jak se knížky připravují.

Úvodu se ujal Miloš Burda, který ve zkratce představil Slávku Kopeckou. Slávka Kopecká hovořila o svých začátcích. Dozvěděli jsme se jak začínala v Květech, jak vypadalo její setkání s Jaroslavem Marvanem. Dozvěděli jsme se jak vznikali knížky se Sovákem.

Paní Kopecká pak také chvíli četla z knížky Herrgot a že to uteklo.

Slávka Kopecká (*30. 7. 1945)

Po studiu na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK (obor TV a český jazyk a literatura na FF UK) žila krátce ve Francii. Po návratu pracovala ve Večerní Praze a poté až do roku 1989 v kulturní rubrice časopisu Květy. Postgraduálně studovala Fakultu žurnalistiky UK a Divadelní vědu na DAMU. Od roku 1991 píše a vydává knížky v soukromém nakladatelství (Smích a slzy Vladimíra Menšíka, vzpomínky Jiřího Sováka, kuchařky Jiřiny Bohdalové, memoáry Vlastimila Brodského, Jiřího Líra, Josefa Lieslera, Jiřiny Steimarové, Bolka Polívky, povídky Oty Pavla, řadu intimních rozhovorů Olgy Sommerové „O čem sní…“ aj.). Slávka Kopecká žije a pracuje v Lidicích u Kladna. Před nedávnem ovdověla; má dospělé dcery Annu a Marii.
Více info na www.slafka.cz

Slávku Kopeckou jsme u nás přivítali třikrát. Připomenout si to můžete ze záznamu:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *