Informace

Senior taxi – Služba pro Kladeňáky

Senior taxi – dostupnou a levnou dopravu spouští město Kladno

Cestování po Kladně bude pro seniory a hůře pohyblivé občany od pondělí 3. září jednodušší. K cestě na úřady, k praktickému lékaři nebo jen na poštu a úřady mohou nově využít speciální službu Senior taxi. Městem provozované taxi bude fungovat za jednotný poplatek 30 korun za jednu jízdu bez ohledu na počet ujetých kilometrů, jedinou podmínkou je využití Senior taxi na území města Kladna.

Senior taxi bude na území města Kladna k dispozici každý všední den od 7.00 do 14.30 hodin. Jízdu si budou lidé telefonicky objednávat na telefonním čísle 601 139 139.  Dispečer bude objednávky minimálně den předem přijímat každý všední den od 7.00 do 15.00. V průběhu dne mohou zájemci o službu uskutečnit jednu nebo dvě jízdy. „Pokud senior bude vědět, že například u lékaře stráví hodinu, předem si objedná i cestu zpět. V tomto případě za obě cesty uhradí jízdné 50,-Kč, opět bez ohledu na počet ujetých kilometrů,“ přiblížil kladenský primátor.

 Přepravovaná osoba může mít s sebou jednočlenný doprovod, který za převoz hradí stejnou sazbu jako senior nebo hendikepovaný. Klient po operaci či ambulantním zákroku musí mít doprovod vždy. Součástí služby bude přeprava menších zavazadel, popřípadě skládacího invalidního vozíku, chodítka nebo francouzských holí. U vozíčkářů je třeba, aby byla přepravovaná osoba schopná vozík opustit.

Už dříve jsme zavedli symbolické jízdné v městské dopravě pro seniory. S ohledem na stárnutí populace je ale třeba vycházet této části Kladeňáků vstříc, usnadnit a zkvalitnit jim jejich běžný život. Jednou z takových nabídek je nyní i služba Senior taxi, kterou právě spouštíme. Pevně věřím, že si mezi lidmi, pro které je určena, získá oblibu a stane se běžnou součástí jejich životů,“ doplnil Milan Volf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *